شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

نرم افزار حسابداري آسانسور تبلیغات شما در این مکان

بایگانی برای خرداد, ۱۳۹۳

حذف فرم تایید مهندس ناظر در بازرسی آسانسورها

بدون نظر

مدیران عامل محترم شرکت های بازرسی فنی در زمینه آسانسور
حذف فرم شماره ۵ (فرم تایید مهندس ناظر) در بازرسی آسانسورها

با سلام و احترام؛

بدینوسیله به اطلاع می رساند با توجه به مصوبه کمیته فنی آسانسور و موافقت معاونت محترم نظارت بر اجرای استاندارد مقرر گردید:

الزام فرم شماره ۵ (فرم تایید مقاومت مکانیکی سازه چاه آسانسور) در مدارک بازرسی فنی آسانسور و جهت صدور گواهینامه بازرسی حذف گردد. همچنین لازم است در شروط ضمن گواهی در ذیل یا ظهر گواهینامه عبارت زیر درج گردد:

“این گواهینامه شامل تاییدیه سازه آسانسور (موتور خانه، دیواره های چاه، چاهک،سقف چاه و… ) نمی باشد”

خواهشمند است دستور فرمایید در خصوص این بخشنامه از تاریخ صدور آن اقدام لازم بعمل آید.

فریدون بلغاری
مدیر کل دفتر نظارت بر اجرای استاندارد
صنایع فلزی

bazresi


جلسه کمیته سندیکاِی آسانسور با رویکرد ارتقا سایت و سامانه خبری برگزار شد

بدون نظر

روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۵ با حضور علیرضا یوسفی دبیر کمیته فرهنگی سندیکای آسانسور، تورج شفایی دبیر کمیته طرح و برنامه سندیکا آسانسور ، امیر رضا هاشمی نماینده شرکت سیگما، پیمان تبریزی بازرس فنی آسانسور و فغانی پور مسئول سایت و سامانه خبر سندیکای اسانسور جلسه کمیته فرهنگی سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران که به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص سایت و سامانه خبری سندیکا ی آسانسور در محل سندیکای آسانسور و پله برقی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار سندیکا ی آسانسور علیرضا یوسفی در ابتدا ی گفت: ابتدا یک جایگاه خبرنگار سایت و سامانه خبری سندیکا مشخص شود و سپس مشخص شود کنترل اتنشار مطالب خبرنگار چگونه توسط هیات مسئول چاپ نظارت می شود. دامنه حضور افراد مختلف در تهیه و نشر خبر در سایت و سامانه خبری سندیکا مشخص شود.
وی افزود: اخبار سندیکا باید در برگیرنده دامنه مشخص در حوزه اخبار صنفی و سندیکا و آسانسور باشد.
سپس نوبت به پیمان تبریزی رسید و با اشاره استاندارد ملی ارسال و تهیه خبر گفت: در تهیه خبر شش عنصر خبری کی، که، چه ، چگونه، کجا، چرا تعریف شده و باید برای تهیه اخبار سندیکا ی آسانسور برای هر عنصر دامنه تعریف شود براساس آن خبر های مرتبط با آسانسور تهیه در خروجی پایگاه خبری سندیکا آسانسور قرار گیرد و همچنین باید اخبار سایت سندیکا دارای ارزش خبری برای مخاطبان سندیکا داشته باشد.
وی افزود: اخبار سامانه خبری سندیکا به روز نیست، اتفاقات مربوط به آسانسور بعضاً پس از یک هفته در سامانه خبری سندیکای آسانسور قرار می گیرد که بعضا ارزش خبری اولیه خود را از دست داده است. و بعضی از اخبار باید از طریق مصاحبه با اهل فن تحلیل و کارشناسی شود ولی چون اصل دیر در خروجی سایت قرار می گیرد ،دیگر ارزش تحلیل ومصاحبه در مورد موضوع ازبین می رود.
سپس نوبت به تورج شفایی رسید و در مورد ارتقا سایت و سامانه خبری گفت: سایت باید در سطح ملی دایره المعارفی از آسانسور باشد که توسط بزرگترین ngo آسانسور کشور هدایت می شود و در سطح ملی باید چنان تبلیغ کند که هرکسی بخواهد مطلبی از آسانسور بداند و با مراجعه به سایت سندیکا اطلاعات کاملی از استاندارد آسانسور ، طراحی ومونتاژ شرکت های آسانسور ، مباحث صنعتی و مالی آسانسور و سایر اطلاعات مرتبط با آسانسور را به دست آورد.

سپس فغانی پور مسئول فنی سایت و سامانه خبری گفت: من از اول شهریور سال ۹۲ مسئولیت سایت سندیکا را برعهده گرفتم و اخیرا مسئولیت فنی سامانه خبری سندیکا را برعهده من قرار دادند و در جستجو گر گوگل سندیکا پس از ویکیپدیا دومین سایتی که مشخص می شود سایت سندیکا و در صورت تایپ کلمات آسانسور و پله برقی در جستجوگر گوگل ، پنجمین سایت مشخص شده سایت سندیکا آسانسور است.
وی در مورد تعداد بازدیدکنندگان سایت سندیکای آسانسور و پله برقی افزود: به طور متوسط روزی بین ۳۲۰ تا ۳۵۰ بازدید کننده سایت سندیکا دارد و اکثرا بازدید کنندگان ، کلیه صحفات سایت را مشاهده می شود.
پس از اطلاعاتی ارائه شده توسط فغانی پور نوبت به امیررضا هاشمی رسید ضمن انتقاد از روند نشر خبر در سایت و سامانه خبری سندیکا گفت: بعضی اخبار یاید در خروجی سایت قرار گیرد اما بسته به نوع خبر باید از فیلتر چند نفر قبل از انتشار بگذرد ، اما پروسه طولانی باعث می شود که خبری مهم که باید سریع در خروجی سایت قرار گیرد ، با چند روز تاخیر منتشر شود و ارزش خبری خود را دست بدهد و به قول خبرنگاران خبر بسوزد.
هاشمی با ارائه پیشنهاداتی در جهت ارتقا سطح کیفی سایت و سامانه خبری سندیکا افزود: همواره باید اطلاعات مربوط به مدیریت با دسترسی کامل صرفا در اختیار یک نفر باشد، سطوح مدیریت بادسترسی مختلف تنظیم شود، برای بخش های مختلف مدیر اختصاص داده شود که در کنار فردی که اطلاعات مدیریت کل سیستم را دارد، پیش از ایجاد دسترسی مدیریتی برای دبیران بخش های مختلف، آموزش کار با ادیتور به ایشان داده شود، برای ارسال عکس وفایل های لازم بر روی سایت ، تنها یک نفر دسترسی داشته باشد، پس از آپلود خبر ، لینک مربوطه حتما به دبیر بخش ارسال شود تا نظرات اصلاحی توسط دبیر بخش انجام شود ، گزارش ماهانه فعالیت هر بخش به کمیته مربوطه داده شود ، و باید تایید کننده مشخص شوذ تا از هر گونه سو تفاهم وخطا های بعدی جلوگیری شود ونهایتا اخبار بر اساس اهمیت خبر دسته بندی شده و نمایش آنها بر اساس اولویت مورد نظر سندیکا باشد و اخبار مهم تا زمان مشخصی همواره در صدر اخبار دیگر نمایش داده شود.
پس صحبت های جامع هاشمی ، تورج شفایی گفت: اخبار می توان به سه بخش رویین ، تحلیلی و چالش برانگیز طبقه بنذی کرد، در بخش رویین نباید حساسیت زیادی داشته باشیم و سریع خبر باید منتشر شود در بخش دیگر حتما با توجه خطوط قرمز و سایر اصول خبری ، خبر توسط مسئولان هیات تحریریه سایت بررسی و در صورت مغایرت با قوانین نداشته ّباشد، اجازه گرفتن در خروجی سایت و سامانه خبری داشته باشد.
سپس علیرضا یوسفی اخبار سایت به سه بخش اخبار سندیکا و صنعت آسانسور و اخبار علمی وصنعتی ، اخبار اقتصادی و اجتماعی تقسیم کرد و گفت : اخبار سندیکا و صنعت آسانسور ۶۰ درصد از اخبار سایت و سامانه خبری سندیکا ، اخبار علمی وصنعتی ۲۰در صد از اخبار سایت و اخبار اقتصادی و اجتماعی ۲۰ درصد از اخبار سایت شامل شود و نظارت هئیت تحریریه باعث جلو گیری و پیشگیری از هر اشتباه از سوی خبرنگار می شود و نهایتا خبر با اصلاخات به وسیله کار گروه سایت تایید می شود.
یوسفی در مورد اینکه اعضا سندیکا حق استفاده از بعضی قسمت ها ی سایت سندیکا را دارند، افزود: اعضا سندیکا باید در یک محیط بسته مثل جلسات هیئت مدیره جه اتفاق می افتدو در این جا بازخورد سازمان را از طریق اطلاع رسانی سایت به دست می اورند.
سپس هاشمی با یک سئوال از اعضا ی جلسات پرسید هدف از سایت چیست
تورج شفایی در پاسخ هاشمی گفت: هدف از سایت تعامل اعضا دارای پروانه طراحی و مونتاژ نصب اسانسور ، سایت ما باید نقطه برسد که یک هندبوک در صنعت اسانسور باشد ، هر کسی از هر نقطه ای در ایران باید با اطلاع رسانی روز سایت، آخرین اطلاعات را از آسانسور باشد و این سایت باید مرجع سندیکا اسانسور وپله برقی باشدو در آینده بتوانیم با استفاده از سایت تحلیل های بازار را انجام دهیم و براساس اطلاعات بتوان بفهیم روند ساختمان در سال بعد چگونه خواهد بود بر اساس تحلیل بازار اسانسور انجام دهیم. بدنه سایت باید کلیه امکانات مرتبط آسانسور از لحاظ مختلف تامین کنند.
اما درصد های اخبار تعیین شده اخبار سامانه خبری توسط علیرضا یوسفی مورد انتقاد امیرهاشمی شد و همین مسئله باعث در پایان از اعضا جلسه در مورد درصد اخبار رای گیر ی شود درنهایت تصمیم بر این شد که ۸۰ درصد اخبار سامانه خبری سندیکا مربوط به اخبار سندیکا و صنعت آسانسور، ۱۰ درصد اخبار علمی و صنعتی و ۱۰ درصد اخبارسایت شامل اخبار اقتصادی و اجتماعی شود