شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

نرم افزار حسابداري آسانسور تبلیغات شما در این مکان

بایگانی برای آذر, ۱۳۹۱

سقوط آسانسور دومین علت مرگبار

بدون نظر
رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین سقوط آسانسور را دومین علت مرگ بعد از گازگرفتگی دانست.

علی فرخ‌زاد در نشست خبری که در سالن جلسات سازمان نظام مهندسی استان برگزار شد، بیان کرد: سازمان نظام مهندسی با عضویت ۶ هزار مهندس، اثرگذارترین نهاد غیرمردمی و تخصصی در استان قزوین است.  

وی ادامه داد: این مهندسان در رشته‌های عمران، معماری، نقشه‌برداری، ترافیک، برق و شهرسازی فعالیت دارند، در پروژه‌های مختلفی نظارت دارند، البته به غیر از مهندسان ۷۰۰ معمار تجربی، ۲ هزار و ۵۰۰ کاردان و ۳۸ هزار استاد کار نیز با این سازمان مرتبط هستند که در آموزش این دسته نیز اقداماتی را انجام داده‌ایم.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین اضافه کرد: در مبحث ۱۹ گانه در موضوع آسانسور نظارت زیادی نداریم که موضوع مربوطه ناشی از خلاء قانونی است.  

وی تصریح کرد: آسانسور یکی از مباحثی است که بیشتری شکایت را دارد، به طوری که بعد از گازگرفتگی، آسانسور رتبه دوم را در علت مرگ دارد.

 فرخ‌زاد خاطرنشان کرد: نظام مهندسی علاوه بر اقدامات برون سازمانی نظارت درونی نیز دارد که در این راستا، ۲۷۰ مهندس ناظر ساختمانی عضو سازمان نظام مهندسی استان قزوین لغو عضویت شدند و پروانه فعالیت آنها باطل شده و اجازه فعالیت در این استان را ندارند.  

وی توضیح داد: اغلب این افراد شرط اقامت در استان را نداشته و حتی برخی در خارج از کشور حضور داشته و مهر خود را به افراد دیگری داده بودند که تخلف بارز بود که با همه این موارد برخورد شد، ولی موضوعی که در این میان مطرح است حضور این افراد لغو امتیاز شده در استان‌های دیگر است که به راحتی به آنها مجوز داده می‌شود.

وی به موضوع پرونده پلیس و درگیری آنها با پلیس ساختمان اشاره کرد و گفت: در خصوص متراژ زمین تصرفی پلیس استان اختلاف وجود دارد، همچنین در خصوص میزان و حق زمینی که باید به شهر داده شود مباحثی وجود دارد که موضوع به کمیسیون ماده پنج رفته است.

 

منبع: iranelevator.ir


افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان در مشهد

بدون نظر
 همزمان با افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان پنج نمایشگاه بین المللی درحوزه صنعت ساختمان در مشهد بر پا شددر این نمایشگاه ها،نمایندگانی از استان های تهران، اصفهان، یزد، مرکزی، هرمزگان، آذربایجان شرقی، بوشهر، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در کنار رقبای خارجی خود از کشورهای آلمان، ترکیه، فرانسه، ژاپن، چین، کره جنوبی و تایوان در فضایی به مساحت ۱۴ هزار متر به نمایش آخرین دستاوردهای خود می پردازند.

بنا بر این گزارش، آسانسور و بالابرها، تاسیسات حرارتی و برودتی، آهن آلات، پوشش های سقف و قطعات پیش ساخته، تجهیزات و لوزام کار و ایمنی تونل، راه و سد، خانه های پیش ساختهف سیستم های تصفیه آب، موتورهای برقی، پرده کرکره، لوازم الکترونیکی و الکتریکی، سیمان و فرآورده های بتنی، نرده و پله، تولیدکنندگان و فناوران صنعتی ساختمان، هبلکس، ساخت خانه های چوبی، تکنولوژی سوپر پانل، سازه های بتنی و قالب یکپارچه، ساختمان های با فناوری جدید پیش ساخته، تجهیزات خورشیدی،پارکینگ های مکانیزه، قفل های مکانیزه، صنایع لاستیک و پلاستیک، رنگ، رزین و مواد کامپوزیت، مواد شیمیایی و چسب، بخش فناوری، صنایع زیرسازی پیش از پوشش، مواد اولیه، کالاهای ساخته و نیمه ساخته،ماشین آلات و تجهیزات و گروه خدمات از جمله زمینه های فعالیتی شرکت کنندگان این پنج نمایشگاه بین المللی است.

این نمایشگاه ها تا ۱۹ آذر ماه سال جاری از ساعت ۱۶ الی ۲۲ میزبان علاقه مندان و متخصصان امر در محل نمایشگاه بین المللی مشهد است

منبع: iranelevator.ir