شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

نرم افزار حسابداري آسانسور تبلیغات شما در این مکان

بایگانی برای آبان, ۱۳۹۱

طراحی آسانسور بدون برق سه فاز

بدون نظر

آرمین محمدی- مجری طرح در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها، با اشاره به جزئیات این طرح افزود: آسانسورهای موجود برای انجام ماموریت های مورد نظر نیاز به برق سه فاز دارند ولی در این طرح موفق به طراحی و پیاده سازی آسانسوری شدیم که بدون نیاز به برق سه فاز بالا می رود.

وی منبع انرژی این آسانسور را باتری ۱۲ ولت دانست و اظهار داشت: آسانسور طراحی شده بدون نیاز به هیچ منبع انرژی خارجی تنها با استفاده از یک باتری ۱۲ ولت ۱۰۰ آمپر کار می کند.
محمدی به بیان عملکرد این آسانسور پرداخت و خاطرنشان کرد: در طراحی این آسانسور با ترکیب چند فناوری موفق به عرضه این آسانسور شدیم به گونه ای که با جا به جایی مرکز ثقل آن قادر خواهد بود به سمت بالا و پایین حرکت کند.
مجری طرح با اشاره به نحوه شارژ باتری ادامه داد: باتری این آسانسور خود شارژ است به این ترتیب که آسانسور تنها برای بالا رفتن نیاز به انرژی دارد که در زمان پایین آمدن انرژی ذخیره و در زمان بالا رفتن انرژی مورد نیاز خود را از باتری دریافت می کند.
محمد همچنین یادآور شد: با دانش فنی که از طراحی این آسانسور به دست آمد، موفق به طراحی سامانه تولید انرژی شدیم.
وی در این باره توضیح داد: با نصب دستگاهی در بالای مجتمع های مسکونی و با استفاده از چندین منبع انرژی از جمله خورشید می توان انرژی مورد نیاز ساختمانها را تامین کرد
امیدوار هستیم تا با حمایت‌های دولتی بتوانیم این طرح را به ثبت جهانی رسانده و از آنجاکه مصرف انرژی یکی از موضوعات مهم و روز دنیاست، بتوانیم با گسترش و به روز‌تر کردن آن از این سیستم برای تولید انرژی یک ساختمان استفاده کنیم
iranelevator.ir

برگزاری سمینار آموزشی استاندارد آسانسورهای برقی در ارومیه

بدون نظر

دبیرکل استاندارد آذربایجان‌غربی، منصور جلایر پیش از ظهر امروز در سمینار آموزشی آسانسورهای برقی و هیدرولیکی که در سالن جلسات اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: این همایش به مدت یک روز از طرف سازمان ملی استاندارد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اساتید این سمینار آموزشی از اساتید تهران هستند، خاطرنشان کرد: این سمینار برای آشنایی هر چه بیشتر مهندسان برق و مکانیک با ایمنی و استاندارد آسانسورها در حال برگزاری است.

جلایر با بیان اینکه حدود ۱۸۰ نفر در این سمینار آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند، گفت: اهداف این سمینار آشنایی با الزامات اساسی استاندارد ملی ایران است.

مدیرکل استاندارد آذربایجان‌غربی شاخص ضریب اطمینان در آسانسورها را حائز اهمیت دانست و گفت: در دستگاه‌ها و وسایلی که با جان انسان‌ها در ارتباط هستند، ایمنی و استاندارد بودن حرف اول را می‌زند.

وی با اشاره به، به روز کردن علم و دانش مهندسان جوان کشور در مسائل مربوط به استانداردسازی، افزود: با توجه به تحریم‌هایی که علیه کشورمان از طرف غرب به وجود آمده است لازمه پیشرفت و تعالی افزایش توان علمی مهندسان بیش‌تر از گذشته خود را نشان می‌دهد.

جلایر با بیان اینکه در حال حاضر به آنچه که در زمینه استاندارد آسانسورها مورد انتظار ما بود دست نیافته‌ایم، تصریح کرد: شاهد هستیم که آسانسورهای بسیاری از ادارات استان نیز استاندارد نیستند.

وی گفت: دو شرکت فنی و مهندسی در زمینه آسانسور در قالب آزمایشگاه همکاری در استان فعالیت دارند و علاوه بر این دو آزمایشگاه این اداره کل نیز برای کنترل و بازرسی آسانسورها در استان فعال هستند.