شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

نرم افزار حسابداري آسانسور تبلیغات شما در این مکان

بایگانی برای شهریور, ۱۳۹۱

نرم افزار شتاب سنج آسانسور

بدون نظر

اندازه گیری شتاب، سرعت، مسافت طی شده، توان مصرفی و … در یک آسانسور همواره از دغدغه های مهندسین و با بهره گیری از توان مندی کارشناسان داخلی و همچنین با نظر AFP طراحان و بهره برداران بوده و هست. واحد تحقیقات به قابل دسترس بودن فناوری برای همه اقدام به طراحی نرم افزار شتاب سنج آسانسور نموده است. لازم به ذکراست این نرم افزار بر روی گوش های دارای اندروید قابل نصب می باشد.

شما می توانید نرم افزار شتاب سنج AFP را از اینجا دانلود نمایید.

برای نحوه نصب و راه اندازی نرم افزار و راهنمایی , لطفا فایل پی دی اف ضمیمه را دانلود و مطالعه فرمایید.

 

محصولی از شرکت ارمان فراز پیمان


ساخت آسانسور ۱۲ ولت خود شارژ در ایران

بدون نظر

محققان پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر موفق به طراحی و ساخت آسانسور ۱۲ ولت خود شارژ شدند که به هنگام پایین آمدن، انرژی مورد نیاز برای بالا رفتن خود را تامین می‌کند.
آرمین محمدی، مدیرعامل شرکت سازنده این آسانسور اظهار کرد: این آسانسور برخلاف دیگر آسانسورها که با برق سه فاز کار می‌کند به وسیله یک باتری ۱۲ ولت خود شارژ روشن می‌شود. همچنین به جای موتورهای پرمصرف آسانسورهای معمولی، در آسانسور خودشارژ یک تکنولوژی جدید به کار رفته است.وی درخصوص مکانیسم عملکردی این آسانسور، تصریح کرد: آسانسور ۱۲ ولت خود شارژ عملیات بالا و پایین رفتن را مانند یک الاکلنگ انجام می‌دهد به گونه‌ای در یک طرف آن حدود ۴۰۰ کیلوگرم وزن کابین قرار دارد و در طرف دیگر با تغییر دادن مرکز ثقل آسانسور با وزن بسیار کمتر آسانسور را به بالا هدایت می‌کنیم.وی ادامه داد: آسانسورهای موجود در جهان به کششی و هیدرولیک تقسیم‌بندی می‌شوند؛ آسانسورهای هیدرولیک بر اثر پمپاژ روغن به سمت بالا هدایت شده، اما آسانسورهای کششی از طریق توازن و وزن تعداد افراد داخل کابین کار کرده و به وسیله دستگاه‌های بکسل و موتورهای پرمصرف برقی شارژ می‌شوند.به گفته سازنده آسانسور خودشارژ، این آسانسور بدون نیاز به برق خارجی عمل و نیروی مصرف شده را مجددا تولید می‌کند.محمدی همچنین درخصوص چگونگی شارژ باتری این آسانسور گفت: برای بالا رفتن آسانسور، انرژی مصرف می‌شود و برای پایین آمدن تولید انرژی داریم. بر همین اساس می‌توانیم این انرژی تولیدی را برای مرحله بعدی که آسانسور بالا می‌رود، ذخیره کنیم.محمدی خاطرنشان کرد: نمونه صنعتی آسانسور ۱۲ ولت خود شارژ ساخته شده و موردآزمایش‌های متعددی قرار گرفته است. همچنین با دریافت استانداردهای لازم، در حال انعقاد قرارداد برای تجاری سازی کامل آن هستیم.وی اظهار امیدواری کرد تا با حمایت‌های دولتی بتوان این طرح را به ثبت جهانی رسانده و از آنجاکه مصرف انرژی یکی از موضوعات مهم و روز دنیاست، می‌توان با گسترش و به روز‌تر کردن آن از این سیستم برای تولید انرژی یک ساختمان استفاده کرد.


دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

بدون نظر

نمایشگاه صنعت ساختمان.
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان که در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی از تاریخ ۲۵ لغایت ۲۸ شهریورماه سال جاری برگزار می گردد.

این نمایشگاه، از بزرگترین نمایشگاهها در منطقه بوده که با حضور بیش از :

  • یکصد شرکت داخلی
  • دویست شرکت خارجی

از کشورهای آمریکا، انگلستان، آلمان، ایتالیا، اتریش، اسپانیا، سوئد، فرانسه، ژاپن، چین، کره جنوبی، هنگ کنگ، مالزی، عراق و ترکیه برگزار می گردد.


کشته شدن ۱۹ چینی در سقوط آسانسور

بدون نظر

متاسفانه عدم رعایت مسائل ایمنی و دستورالعملهای استاندارد، درساعت ۱:۲۵ روز پنجشنبه ۱۳ سپتامبر برابر با ۲۳ شهریورماه سال ۱۳۹۱ باعث بروز حادثه ی ناگوار و سقوط آسانسور از ارتفاع ۱۰۰ متری در کارگاهی در ووهان  استان Hubei province چین گردید.

در این حادثه دلخراش ۱۹ نفر کارگری که داخل کابین آسانسور یکی از مجتمع های مسکونی در حال ساخت بودند در اثر شدت حادثه از ۳۰ طبقه، همگی کشته شدند.

بقایای آسانسوری که باعث کشته شده ۱۹ نفر شد

طبق اظهار یکی از مسولین اداره کار چین، متاسفانه به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی و نادیده گرفتن مسائل ایمنی در حین کار، سال گذشته بیش از ۷۵٫۵۰۰ نفر در حوادث کار در این کشور کشته شده اند.

این حادثه و حوادثی از این دست هشداری است، به مسئولین و ناظران ساختمانهای نیمه ساز و در دست ساخت که به نوعی از بالابر و آسانسور کارگاهی استفاده می نمایند،  مراقب و بهوش باشند و با رعایت کلیه قوانین ایمنی در کارگاه از بروز حوادثی از این دست جلوگیری نمایند.


دومین نمایشگاه آسانسور و بالابرها

بدون نظر

دومین نمایشگاه آسانسور و بالابرها (پله برقی، جرثقیل، لیفتراک، تسمه، نقاله) تبریز
بسمه تعالی

شرکتهای محترم عضو سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران
موضوع: دومین نمایشگاه آسانسور و بالابرها (پله برقی، جرثقیل، لیفتراک، تسمه، نقاله) تبریز

با سلام و احترام
به استحضار می رساند دومین نمایشگاه دوسالانه بین المللی آسانسور و بالابر تبریز، با پشتیبانی سندیکا و سازمانهای مرتبط از تاریخ ۲۷ لغایت ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۱ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تبریز برگزار خواهد شد.
از اینرو با توجه به تجربه موفق دوره های قبلی این نمایشگاه، طرفیت ها و توانمندیهای اعضای سندیکا در استان آذربایجان شرقی و همچنین بازدید متخصصان استان مذکور و استانهای همجوار از نمایشگاه، سندیکا هماهنگی لازم با ستاد برگزاری نمایشگاه برای حضور شرکتهای عضو در یک فضای مستقل را بعمل آورده است.
لذا از شرکتهای محترم عضو دعوت می گردد در صورت تمایل به حضور در نمایشگاه، هماهنگی های لازم با ستاد برگزاری نمایشگاه را نسبت به رزرو غرفه مورد نظر بعمل آورند.
خواهشمند است برای کسب اطلاعات بیشتر، با ستاد برگزاری نمایشگاه به شماره تلفنهای
۶۶۳۳۹۳۹-۰۳۱۱ سرکار خانم ناطقی تماس حاصل فرمائید .
منبع: سندیکا آسانسور


نمایشگاههای تکنولوژی ساختمان و تجهیزات بالابر در اصفهان

بدون نظر

پنجمین نمایشگاه کشوری مصالح و تکنولوژی ساختمان و پنجمین نمایشگاه اختصاصی آسانسور،بالابر ، صنایع و تجهیزات آن در اصفهان گشایش یافت.
در پنجمین نمایشگاه کشوری مصالح و تکنولوژی ساختمان ۸۰ شرکت از استانهای اصفهان ،‌ تهران ، خراسان رضوی و جنوبی ،‌ البرز ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، فارس ، چهارمحال و بختیاری و یزد حضور دارند .
در این نمایشگاه شرکت کنندگان محصولاتی چون انواع بتن سبک و اسفنجی ، کفپوش بتنی ، انواع بلوک ،‌ پوکه و‌دیوارهای سبک، دیوارهای کاذب ، قطعات پیش ساخته بتنی ، پنلهای سقفی ، دیواری ، سرد خانه ای ، کانکس ، کانالهای هوا ،‌انواع عایقهای صوتی ، حرارتی ، رطوبتی ، انواع میلگرد ، سازه های پیش ساخته را عرضه کردند.
همچنین در پنجمین نمایشگاه اختصاصی آسانسور، بالابر، صنایع و تجهیزات وابسته ۳۰ شرکت تولید کننده قطعات آسانسور و بالابر ، پله برقی ،‌ در ، کابین آسانسور ، صندلی پله پیما و تابلو فرمان آسانسور از استانهای اصفهان ، تهران و خراسان رضوی حضور دارند.
این دو نمایشگاه تا ۲۲ شهریور در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان اصفهان واقع در پل تاریخی شهرستان برگزار می شود.


اجباری شدن استاندارد آسانسور در کهگیلویه

بدون نظر

محمد محمدی امروز در گفت‌وگو با یک خبرگزاری در یاسوج از اجباری بودن استاندارد آسانسورهای برقی خبر داد و افزود: کلیه سازندگان آسانسور و مالکان ساختمان‌هایی که دارای آسانسور هستند مکلف هستند قبل از راه‌اندازی و استفاده از آسانسور تاییدیه لازم را از اداره‌کل استاندارد اخذ کنند در غیر این صورت مسئولیت هر گونه حادثه احتمالی به عهده مالک ساختمان خواهد بود.

وی افزود: لازم است پیمانکاران و مالکین ساختمان‌ها هنگام انعقاد قرارداد ساخت آسانسور ضمن اطمینان از تأیید صلاحیت سازنده عبارت “مکلف بودن سازنده به اخذ تأییدیه استاندارد در زمان راه‌اندازی ” را به بندهای قرارداد اضافه کنند.

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: مطابق دستورالعمل‌های اجرایی سازمان ملی استاندارد، فروش و نصب آسانسور صرفا باید توسط شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت صورت گیرد و آسانسورهایی که توسط شرکت‌های متفرقه، نصب یا فروخته می‌شود مورد تأیید اداره‌کل استاندارد و شرکت‌های بازرسی ذی‌صلاح نیست.

محمدی با تاکید بر لزوم ایجاد اطمینان و حفاظت از شهروندان، خواستار همکاری شهرداران سراسر استان به الزام کارفرمایان به ارائه تأییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور در هنگام صدور پایان کار ساختمانی شد.


شرکت های بازرسی تأیید صلاحیت شده آسانسور در استان اردبیل به صورت نوبت بندی ارائه خدمات خواهند

بدون نظر

hبه گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان اردبیل ، جلسه ای با حضور مدیر کل استاندارد علائی و ذوالفقاریان کارشناس سازمان ملی استاندارد ایران و خانم گرامی، نماینده نظام تأیید صلاحیت ایران در خصوص بازرسی فنی در بخش آسانسور در محل اداره کل برگزار شد.
در این جلسه نماینده سازمان ملی استاندارد و نماینده نظام تأیید صلاحیت ایران اعلام کردند : تقسیم کار شرکت های بازرسی به صورت تصادفی و از طریق کامپیوتر و اینترنتی انجام گیرد.
هاشم علائی، مدیر کل استاندارد استان نیز ضمن تشریح اهمیت استانداردسازی و کنترل ایمنی و کیفیت آسانسور اعلام کرد : شرکت های بازرسی مهندسی ایران ، بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ، آذر ستاویز و پویا پرتو تبریز از جمله شرکت های همکار بازرسی هستند که در استان فعالیت می­کنند.
وی همچنین اعلام کرد : شرکت های بازرسی بایستی حتما نسبت به استقرار شعبه در استان اقدام کنند و ضمن حمایت از شرکت های بازرسی تأیید صلاحیت شده ، با نظارت کامل بر عملکرد شرکت های بازرسی و فعالیت های مربوطه از طرف اداره کل استاندارد استان اردبیل ،در صورت مشاهده هر گونه تخلف ، مراتب جهت بررسی مجدد تأیید صلاحیت شرکت متخلف به سازمان ملی استاندارد ارسال خواهد شد.


لودسل (سنسور وزن)

بدون نظر

تعاریف مختلف از لودسل:

در قلب سیستم های نوین توزین قطعه کوچک و ظریفی به نام ” لودسل” قرار دارد که در لغت به معنای سلول وزن، وزن سنج یا حسگر بار است.لودسل یک نوع حسگر (Sensor) الکترونیکی برای اندازه‌گیری وزن و نیرو است که در انواع کششی، خمشی، فشاری و پیچشی ساخته شده است.تا پیش از پیدایش لودسل از ابزارهای مکانیکی برای اندازه گیری وزن استفاد‏ه می شد.

برای سنسور وزن تعاریف زیر هم آمده است:

  • لودسل به طیفی از سنسورها گفته می شود که هر چند در تکنولوژی متفاوت هستند ولی منظور از استفاده ان ها یک چیز است و ان سنجش نیرو(کشش یا فشار)است که در سیستم های توزین همان سنجش وزن می باشد.
  • لودسل یا حسگر وزن وسیله ای است که با کمک آن میتوان درحالت های مختلف وزن مواد را بدست آورد.
  • لودسل سلول حسگر وزنی است که در سیستمهای توزین مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول تغییرات وزن را بر اساس تغییرات ولتاژ بر اساس وزن بار وارده حس کرده و آن را به نشاندهنده الکترونیکی منتقل می نامید هر کدام از این انواع با کلاسهای مختلفی تقسیم می شود .هر لودسل دارای مشخصاتی نظیر کلاس ارائه شده می باشد کلاس هر لودسل بیانگر موارد مختلفی از جمله دقت لودسل , ظرفیت لودسل و تعداد قسمتهای تقسیم شده بر حسب استاندارد است. لودسلهای مرغوب و دقیق دارای استاندارد OIMLجهانی می باشند که این استاندارد مبین کیفیت و دقت ساخت این محصول است. بنابر این عملیات سنجش وزن بوسیله لودسلهایی که فاقد این استاندارد باشند قابل اطمینان نخواهد بود. پارامترهای مهمی در شناسایی و مقایسه قابلیتهای یک لودسل با سایر لودسلها وجود دارد که از آن جمله میتوان به : حد ایمن بار الکتریکی، حداکثر بار ایمن (مکانیکی )، محدوده دمای تصحیح شده، گستره درجه حرارت کاری،گستره درجه حرارت انبار،گستره ولتاژ ورودی تحریک، حداقل مقدار قابل اندازه گیری، خروجی اسمی،مقاومت اهمی ورودی،مقاومت اهمی خروجی،خطای در خروجی، خطای صفر ،خطای مرکب،خزش، خطای تکرارپذیری و تاثیرات درجه حرارت بروی حساسیت لودسل( در حالت بدون بار ) اشاره نمود.

 

مکانیزم عملکرد لودسل :

مکانیسم عملکرد لودسل بر اساس تغییرات طول ناشی از وارد شدن بار می باشدکه سبب تغییر در خروجی لودسل می شود. این وسیله فشار وارده از سوی جسم و مواد مورد نظر را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند و این امکان را به وجود می آورد که به وسیله آن وزن دقیق مواد را بدست آورد.

آنچه که لودسل انجام میدهدتبدیل بار(نیروی عمودی)به سیگنالهای الکتریکی است که با کمک آن میتوان درحالتهای مختلف وزن مواد را بدست آورد. لودسل، فشار وارده از سوی جسم و مواد موردنظررا به سیگنال الکتریکی تبدیل میکند و این امکان را به وجود می آورد که به وسیله آن وزن دقیق مواد، به دست آید.
درهمه انواع لودسل ها،مبنای کار اندازه گیری تغییرات بار، بدین گونه است که بااستفاده ‏از یک ماده واسطه (مایع- گاز- نور- مقاومت و…)و اعمال تغییرات باربر آن تغییرات متناسبی (فیزیکی، شیمیائی و…) درآن ماده واسطه بدست می آ ید. و بنابراین با اندازه گیری این تغییرات میزان تغییرات بار را می توان محاسبه نمود.

ساختار لودسل چگونه است ؟

لودسل شامل یک هسته فلزی (از آلیاژ خاص) و تعدادی strain gauge مجموعه ای از مقاومت های الکتریکی می‌باشد که در اثر اعمال نیرو مانند تمام مواد تغییر شکل می‌یابد اما پس از برداشتن نیرو به حالت اولیه خود برمی‌گردد . میزان برگشت‌پذیری این ماده تعیین کننده کیفیت و دقت و دیرپایی لودسل است.

 

دقت لودسل یعنی چه و چگونه تعیین می‌شود؟

دقت لودسل یعنی قدرت تفکیک آن نسبت به ظرفیت کل و نیز حد خطای مجموع آن .
عوامل دخیل در دقت و کیفیت لودسل نوع آلیاژ هسته و ساختار strain gauge می‌باشد . موسسه oiml ( واقع در سوئیس ) قدرت تفکیک و خطای مجموع لودسل و رفتار لودسل تحت رطوبت و درجه حرارت را بر اساس استانداردهای خاص مورد ارزیابی قرار می‌دهد کلاس دقت لودسل را تعیین می‌کند.

 

  کاربرد لودسل در آسانسور (سنسور اضافه بار):

‏    برای کنترل وزن کابین از سیستمی به نام load cell استفاده می شود این دستگاه که روی سیم بکسل و یا زیر کابین قرار می گیرد وزن کابین را اندازه گیری کرده به تابلو فرمان اطلاع می دهد ، باعث عدم حرکت کابین با وزنی بیش از ظرفیت شده و از خسارات و حوادث ناشی از آن جلوگیری می کند.

 

سنسور وزن آسانسور
سنسور وزن روی سیم بکسل آسانسور


محاسبات آسانسور – کششی ساده – بر اساس استاندارد EN81 – قسمت ۱

۳ نظر

۱- محاسبات مربوط به سیم بکسل

هر سیم بکسل دارای خواصی می باشد که در بروشورهای فنی سازندگان ارائه گردیده است. بعنوان مثال اطلاعات زیر از کاتالوگ کارخانه گوستاو ولف استخراج شده:

آسانسور - پله برقی - elevator - escalator

دسته سیم بکسلهای مورد نظر باید توانائی تحمل نیروهای وارد را داشته باشد:

آسانسور - پله برقی - elevator - escalator

 n: تعداد سیم بکسل های معلق
N: حداکثر بار یا نیروی مورد نیاز جهت پاره شدن یک سیم بکسل
f: حداقل ضریب اطمینان سیم بکسل ها (که حداقل ۱۲ می باشد)
F: حداکثر نیروی استاتیک اعمال شده بر روی سیم بکسل های آسانسور (N)
i: ضریب سیم بکسل بندی
بنابراین برای محاسبه ضریب اطمینان در حین اعمال بارها به سیم بکسل، خواهیم داشت:

آسانسور - پله برقی - elevator - escalator

که در آن
f: ضریب اطمینان واقعی
p: جرم کابین
i: ضریب سیم بکسل بندی
n: تعداد سیم بکسل ها
mr:  جرم واحد طول سیم بکسل
n: تعداد سیم بکسل های معلق
Hr: طول سیم بکسل معلق
gn: شتاب جاذبه
elevator - escalator - liftiran - آسانسور- پله برقی  طول سیم بکسل معلق
H: تراول (طول مسیر حرکت)
H1:  overhead (بالاسری)
H2: ارتفاع از کف دال تا فلکه اصلی
H3: ارتفاع یوک کابین
elevator - escalator - liftiran - آسانسور- پله برقی   جرم سیم بکسل های معلق
mr: جرم یکمتر سیم بکسل
n: تعداد سیم بکسل های معلق
Hr: طول سیم بکسل های معلق

عدد بدست آمده باید بزرگتر یا مساوی ۱۲ باشد.

۲- محاسبات مربوط به موتور-گیربکس
A بار استاتیکی وارد بر محور گیربکس:

آسانسور - پله برقی - elevator - escalator

Z: جرم قاب وزنی و وزنی تعادل
L: جرم زنجیر جبران
i: ضریب تبدیل سیم بکسل بندی
S: جرم سیم بکسل معلق
 B بار غیر متعادل (دینامیکی):

آسانسور - پله برقی - elevator - escalator

آسانسور - پله برقی - elevator - escalator  راندمان فلکه هرزگرد

C محاسبه توان ایده ال و توان واقعی:

آسانسور - پله برقی - elevator - escalator

P: توان ایده آل در حالت کلی
F: نیرو
V: سرعت
آسانسور - پله برقی - elevator - escalator  توان واقعی
آسانسور - پله برقی - elevator - escalator  توان ایده آل
آسانسور - پله برقی - elevator - escalator   راندمان موتور گیربکس

D محاسبه توان نامی موتور گیربکس:

آسانسور - پله برقی - elevator - escalator

q: بار غیر متعادل
V:   سرعت نامی
آسانسور - پله برقی - elevator - escalatorراندمان گیربکس
آسانسور - پله برقی - elevator - escalator راندمان موتور

ادامه دارد…

منبع : لیفتیران