شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

سلام چند تا عکس از زیبا ترین و حیرت انگیزترین آسانسور های جهان  

تاریخچه آسانسور در جهان : عمر بالابرها در جهان به بیش از چند هزار سال می رسد و اولین چرخ چاه خود نمونه ای از اولین بالابرها بوده است. البته گفته شده که مصریان باستان نیز به‌ وسیله بالابر در اهرام حرکت می‌کردند . طبق شواهد تاریخی ، آسانسور از ابتدائی ترین ماشینهای ساخت بشر […]

نرم افزار حسابداري آسانسور تبلیغات شما در این مکان

بایگانی برای دسته "استاندارد"

کمیته ویژه بازرسی ادواری آسانسور تشکیل شد

بدون نظر

رئیس سندیکای صنایع آسانسور از تشکیل کمیته ویژه بازرسی ادواری آسانسور خبرداد و گفت: براساس اعلام سازمان استاندارد، ۹۹درصد آسانسورهای اماکن عمومی فاقد استاندارد هستند.

146641360824087856اتاق خبر: محمدرضا زهره‌وندی در جمع خبرنگاران گفت: براساس اعلام رئیس اداره استاندارد استان تهران، ۹۹ درصد آسانسورهای اماکن عمومی بدون استاندارد هستند که بر این اساس، کمیته ویژه بازرسی ادواری آسانسور تشکیل شده است تا نسبت به ارتقای ایمنی آسانسورها در اماکن مختلف اقدام شود.

رئیس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران افزود: در این طرح شهروندان می‌توانند در صورتی که آسانسورهای آنها استاندارد اولیه را داشته و از سال ۱۳۸۰ به بعد از سوی شرکت‌های تحت عضو این سندیکا نصب شده باشند، درخواست بازدید آسانسور خود را به این سندیکا ارائه دهند. البته باید به این نکته توجه داشت که استاندارد آسانسور از سال ۱۳۸۰ به بعد اجرایی شده و کلیه دستگاه‌های نصب شده از این تاریخ به بعد مشمول استاندارد هستند و از این ایمنی کافی برخوردارند.

وی همچنین به برگزاری آزمون تعیین سطح نصابان آسانسور برای ارتقای سطح دانش نصابان اشاره و تصریح کرد: آزمونی به منظور تعیین سطح نصابان شاغل در حوزه آسانسور در ۴ حوزه سرویس، نگهداری و راه اندازی آسانسور و پله‌برقی، درب و ریل، مکانیکال و الکتریکال و با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از فعالان به منظور تعیین سطح و سپس آموزش نصابان برگزار شد.

زهره‌وندی اظهار داشت: هر صنعتی علاوه بر داشتن مدیران متبحر نیاز به بدنه قوی اجرایی دارد. در صنعت آسانسور و پله‌برقی ایران هم برای اجرای آسانسور نیاز به نصاب‌های متبحر و کارآزموده است، بر این اساس این آزمون برای تعیین سطح آموزش و سپس به کارگیری نصابان در شرکت‌های طراحی و مونتاژ عضو سندیکا صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: با رشد استفاده آسانسور و به تبع آن افزایش تعداد نصابان بدون آموزش در عرصه کاری به خصوص در چند سال گذشته با نصب و اجرای آسانسور مسکن مهر که نیاز به استاندارد نیز نداشت شاهد حوادث متعددی بودیم که سندیکا با برنامه‌ریزی، کار ستادی خود را از یکسال گذشته با تشکیل کارگروهی اقدام عملی خود را برای ساماندهی و شناسایی نصابان آغاز کرد.

منبع: مهر


۴ مرداد به نام روز ایمنی آسانسور نامگذاری شد

بدون نظر

در چهل و هشتمین جلسه هیات مدیره سندیکای صنعت آسانسور ۴ مردادبا رای هیات مدیره به نام روز ایمنی آسانسور نامگذاری شد.

در این جلسه همچنین قرارداد نصب و راه اندازی آسانسور و چک لیست سرویس و نگهداری و قرارداد سرویس و نگهداری از سوی اعضای هیات مدیره مورد بررسی قرار گرفت.

از دیگر مواردی که در جلسه  ۱۹ مرداد ماه از سوی هیات مدیره پیگیری شد پرونده های ارجاعی از کمیته حل اختلاف و ارزشیابی بود.

 در این جلسه بنا به پیشنهاد برخی از اعضا برای نامگاری روزی به عنوان روز ایمنی در صنعت آسانسور که در جلسه روز چهارشنبه مطرح شده بود ،این روز به عنوان روز ایمنی مصوب و نامگذاری گردید.


اقدام جدید سندیکا برای مقابله با مهر فروشی

بدون نظر

ثبت نام بیش از ۵۰ دستگاه آسانسور برای دریافت استاندارد منوط به ارائه مستندات و مجوز سندیکا است.

مهندس زهره وندی نایب رییس سندیکای صنعت آسانسور با بیان این مطلب اظهار داشت: در راستای نظارت و کنترل بیشتر پدیده مهر فروشی هماهنگی هایی مابین سندیکا ، سازمان صنعت معدن تجارت و سازمان ملی استاندارد ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: طبق این توافق مقرر گردیده تا سالانه امکان۵۰ دستگاه آسانسور برای استاندارد میسر شود و درخواست بیش از این میزان در سال، صرفاً با تائید سندیکا و بر اساس بررسی مدارک و مستندات دال بر وجود قرار داد واقعی صورت می پذیرد.

عضو کار گروه کنترل و نظارت سندیکا تصریح کرد: این توافق از ابتدای مردادماه اجرایی شده است و متقاضیان می توانند برای ثبت نام استاندارد برای تعداد بیش از ۵۰ دستگاه به سندیکا مراجعه نمایند،بدیهی است در صورت ارائه مستندات با ثبت نام آنها موافقت خواهد شد و اینکار صرفا برای مقابله با پدیده مهر فروشی صورت گرفته است.


تاریخچه بازرسی فنی آسانسور

بدون نظر

تاریخچه بازرسی فنی آسانسور از ابتدا تا تقسیم بازرسی توسط اداره استاندارد د ر این مقاله به بررسی تاریخچه بازرسی آسانسور در ایران پرداخته شده و روند پیشرفت استاندارد آسانسور و افراد حقیقی و حقوقی تاثیر گزار در این روند نقش داشته به اختصار معرفی گردیده اند. این مقاله براساس مدارک وتحقیقات نویسنده تهیه شده است ممکن است بعضی از اسامی و بعضی از تاریخ ها دارای ایراداتی باشد امیدوارم خوانندگانی که اطلاعات موثقی در این زمینه دارند در رفع ایرادات و اشکالات احتمالی این مقاله نویسنده را یاری نمایند. همواره هر پیدایش رخداد در جهان هستی دارای پیشینه تاریخی است و دانستن این پیشینه باعث پیشرفت در ادامه روند راه رخداد می شود به طوریکه امروز تحولات و پیشرفت تکنولوزی جهان خود مرهون تلاش دانشمندان گذشته است. امیدوارم کسانی در آینده به صنعت آسانسور می آیند به ویژه بازرسی فنی آسانسور راه پیدا می کنند با خواندن این مطالب و بهره گرفتن از اقدامات گذشتگان بتوانند وضعیت بهتری در کیفیت آسانسورهای منصوبه کشور فراهم کنند.

قسمت اول: پیدایش بازرسی آسانسور . در سال ۷۴ مرحوم مهندس سادات بعدازجلسه ای درشرکت بازرسی iti (بازرسی فنی پتروشیمی) به علت عمل نکردن شالتر حد آسانسور حدود نیمی ساعت به همراه مدیران خود در آسانسور این شرکت بازرسی وابسته به وزارت نفت محبوس میشوند. که پس از این جریان از مدیران وقت سازمان استاندارد باجلسه فوری خواستار تدوین استاندارد آسانسور و اجرای این استاندارد به صورت اجباری میشود. درسال ۱۳۷۷ شرکت بازرسی وکیفیت استاندارد ایران بانوشتن پیشنویسی از استاندارد آسانسور با استفاده از مدارک علمی واستاندارد معتبراروپایی برای اولین درکشور درسطح استان تهران، بازرسی آسانسور به صورت استاندارد آسانسور به مرحله اجرامیگذارد هرچندکه این عملیات زیر نظر مستقیم این شرکت انجام وتاییدیه این شرکت مستقیما به شهرداری جهت امور پایان کار ساختمان ارسال میشد. این بازرسی آسانسور به ویرایش یک استاندارد معروف شد. در ابتدای راه مهندس داریوش منصور و علی عامری با مدیریت مهندسی حیدر زارع پور واحد بازرسی آسانسور در شرکت بازرسی وکیفیت ایران را پایه گزاری کردند پس از دو ماه مهندس سید مسعود کاظمی به این تیم بازرسی اضافه شد که درادامه راه مهندس زارعپور به عنوان مدیر بازرسی آسانسور و مهندس حسین حقانی، شهریارعطاریان و بهنام جلالی به این مجموعه اضافه شدند. مهندس منصور مدتی از بازرسی آسانسور جداشد ولی بعد از مدتی به بازرسی آسانسور بازگشت در ادامه خواهید خواند که مهندس منصور در چه مرحله ای به بازرسی آسانسور بر می گردد. علاوه بر نامبردگان در شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد با توجه اینکه صدور پایانکار آسانسور منوط به ارائه گواهی تایید استاندارد آسانسور بود و تنها شرکت بازرسی آسانسور بود. بنابراین بایدتعداد بازرسان آسانسور افزایش پیدا میکرد. در مقطعی تعداد بازرسان این شرکت به حدود ۲۰ نفر هم رسید. پس ازآنکه درسطح شهر تهران بازرسی آسانسور طبق ویرایش اولیه استاندارد ادامه پیدا کرد، درسال ۱۳۸۰ ویرایش دومی از استاندارد آسانسور توسط کارشناسان شرکت بازرسی استانداردکیفیت ایران تدوین شد که تا سال ۱۳۸۲ طبق این استاندارد بازرسی آسانسور صورت میگرفت.

قسمت دوم: تدوین استاندارد ملی اما در آذر سال ۱۳۸۱ مهمترین اتفاقی که رخ داد تدوین استاندارد آسانسور به صورت ملی باشماره ۱-۶۳۰۳ بود که با عنوان مقررات ایمنی ساختمان و نصب آسانسور تدوین گردید. که قسمت اول آن مربوط به اسانسورهای برقی در همین سال به پایان رسید که درتدوین این استاندارد افراد زیر به عنوان اعضاء تدوین نقش داشتند:

• احمداصل حداد رییس کمیسیون تدوین استاندارد

• زنده یاد پرویزآزرمان

• محمدسعیداسلامی

• شهرام بهروز

• سیاوش پهلوانی

• زهرارحمتیان

• حیدرزارعپور

• سحرشادمند

• حسن صدرایی شاملو

• کریم نژاد

• موسی نظربیگی

• صدیقه میرابوطالبی

دبیر استاندارد آسانسور ملی به شماره ۶۳۰۳-۱ پس ازآن قرارشدکه کلیه ساختمانهایی که پروانه ساختمانی شان بعدازسال ۱۳۸۲ درسطح کشوراست، طبق این استاندارد ملی بازرسی شودکه تصویب شورایعالی استاندارد رسید. اما درعمل مشخص شدکه باتوجه به عدم آگاهی نصابان آسانسورکه متاسفانه همچنان ادامه دارد امکان اجرای کامل استاندارد ودرنهایت تاییدآسانسورمنصوبه درکشور به راحتی وجود ندارد. در روز ۱۵ مرداد سال ۸۳ جلسه ای باحضورکارشناسان ومسئولان موسسه استاندارد تشکیل شدکه درآن قرارشدکه دریک بازه زمانی ۷۹ بند از بندهای استاندارد مربوطه به درشهرستانهای بجز تهران وکرج به عنوان تخفیف درشهرستانها درنظر گرفته شود. در ابتدا قرار بود از سال ۸۵ برمنبای پروانه ساختمانی استاندارد ملی در کل کشور اجباری شود اما به علت ضعف نصابان آسانسور در ابتدا شهرستانهای استان تهران، اصفهان، قم، قزوین، همدان و سمنان و شهرهای استان خوزستان اجرای کامل استاندارد ملی آسانسور به شماره ۱-۶۳۰۳ در سال ۸۵ برمبنا ی پروانه ساختمانی و مشهد و شیراز از سال ۸۷ برمبنا ی پروانه ساختمانی و از کل کشور سال ۸۹ بر مبنای پروانه ساختمانی اجباری گردید.

قسمت سوم شرکت iei پس از آنکه شرکت بازرسی کیفیت واستاندارد ایران به عنوان اولین شرکت بازرسی مجوز بازرسی اسانسور اخذکرد، دوشرکت نیز به نام بازرسی مهندسی ایران (iei) و شرکت بین المللی بازرسی بهستون صنعت نوین درخواست اخذ مجوز بازرسی ازسازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی کردند. تقریباً درخواست هردو شرکت همزمان بود ولی هردوشرکت برای اخذ این مجوز بسیار سختی کشیده و مراحل فراوانی را طی کرد که حتی شرکت بهستون چند روز قبل از آنکه گواهی شان صادر شود رسما اقدام به تبلیغ بازرسی اسانسور کردکه صدور گواهی بازرسی آسانسور این شرکت یکسال به تعویق افتاد. اما به هرحال درسال ۸۳ شرکت بازرسی مهندسی ایران موفق به اخذ گواهی بازرسی آسانسور شد که در ابتدا راه مهندس حقانی پایه گزارآن بود. حقانی برای آنکه بارعلمی و فنی شرکت را بالا ببرد، احسان شمسی راکه سابقه کارهای نظارتی در پروژههای مختلف داشت را در این مجموعه به عنوان رییس بازرسی شرکت بازرسی مهندسی ایران افزود که میتوان به بازرسان شاخص این مجموعه ولی سردهنه، اخوان، سعید براتی، مهندس عبادی به عنوان خروجی این مجموعه اشاره کرد.

قسمت چهارم: شرکت بهستون همانطورکه قبلا گفته شد شرکت بهستون صنعت نوین اقدامات لازم راجهت اخذگواهی بازرسی آسانسورهمانزمان باشرکت بازرسی مهندسی ایران انجام داد، اماعجله درتبلیغ این شرکت باعث شدکه گواهی این شرکت یکسال دیرتر از شرکت بازرسی مهندسی ایران درروز ۲۳ اسفند ۸۴ صادر شود. درابتدا کار مهندس تبریزی اقدامات اولیه لازم جهت تهیه مدارک بازرسی انجام داد، تا آنکه مهندس منصورباردیگر به بازرسی آسانسور برگشت به عنوان مدیر بازرسی آسانسور شرکت بهستون صنعت نوین مشغول به کارشد. حضور مهندس منصور تا سال ۸۸ دراین شرکت ادامه داشت که مهندس منصور در آذر ماه آن سال به شرکت iei بازرسی مهندسی ایران رفت و جایگزین مهندس احسان شمسی شد و در ادامه خواهید خواند که مهندس شمسی در ادامه راه بازرسی آسانسور چه نقشی دارد. متاسفانه حواشی شرکت بهستون صنعت نوین بسیار زیاد بود که نهایتا درسال ۸۹ با حکم سازمان استاندارد مجوز این شرکت باطل شد. از خروجی این مجموعه می توان به بارزسانی مثل مهندس ایمان ادیب پور و مهندس مهدی کلهری و غیره اشاره کرد.

قسمت پنجم: مجوز استانی بازرسی پس ازانکه سه شرکت بازرسی مجوز بازرسی آسانسوررادرسطح کشور اخذ کردند درسال ۸۷ اتفاق جالبی افتاد و آن این بودکه مجوز بازرسی آسانسور برای شرکتهای بازرسی دیگرکشوری صادرنشد بلکه شرکتها یی که موفق به گواهی بازرسی آسانسورشدند ومجوز شان دارای محدودیت استانی بودکه درآن سال چهار شرکت موفق به اخذ گواهی بازرسی، فنی آسانسورشدند که عبارت بودند از:

۱٫ شرکت بازرسی مهندسی اندیشه

۲٫ شرکت نوآوران کیفیت پارس

۳٫ شرکت معیارگسترصدر

۴٫ شرکت خدمات بازرسی بین المللی بخرد

که سه شرکت اول نامبرده فقط مجوز بازرسی آسانسور درسطح استان تهران را اخذ کردند و شرکت بازرسی بخرد توانست گواهی خود درچهار استان همجوار تهران یعنی استانهای قم، قزوین، سمنان و مرکزی دارای اعتبار ببیند که البته بعد ازیکسال موفق به اخذ مجوز بازرسی در سطح استان تهران نیز شد.

قسمت ششم: افراد تاثیر گزار با مجوز استانی شرکت بازرسی مهندسی اندیشه در ابتدا راه کارش در بازرسی آسانسور با مدیریت مهندس حقانی آغاز کرد، حقانی برای جذب مشتری چند بازرس از بازرسان شرکت بازرسی مهندسی ایرانiei به شرکت بازرسی مهندسی اندیشه آورد. شرکت بازرسی نوآوران کیفیت پارس بازرسی آسانسورش با مدیریت مهندس معصومی آغاز کرد ولی بر خلاف حقانی ترجیح داد از بازرسان جدید در سیستم بازرسی آسانسور این شرکت استفاده کند. که از بازرسان قوی و سرشناس این مجموعه می توان به مهندس کاسبی اشاره کرد. شرکت بازرسی معیار گستر صدر ، شرکت تعاونی است که سهامش به صورت تعاونی بین کارمندان سازمان استاندارد تقسیم شده عملا تا از قبل تقسیم کار بازرسی بصورت اینرنتی فعالیت چندانی در بازرسی آسانسور نداشت. شرکت بازرسی بین المللی بخرد در ابتدا کارش زمانی مجوز بازرسی آسانسورچهار استان همجوار استان تهران داشت مهندس عبادی عهده دار سرپرستی بازرسی آسانسور این شرکت شد وپس از آنکه موفق به اخذ مجوز استان تهران شد، کم کم بازرسان شرکت بهستون صنعت نوین به این مجموعه اضافه شدند.

قسمت هفتم صدور سه مجوز دیگر بازرسی آسانسور در بهمن سال۸۸ شرکت بخرد توانست مجوز بازرسی آسانسور استان تهران را به دامنه کاری اش اضافه کند. شرکت SGS موفق به اخذ گواهی بازرسی آسانسور در استانهای تهران، اصفهان، خراسان، آذربایجان شرقی، هرمزگان، خوزستان در بهمن سال ۸۸ شد. مهندس احسان شمسی مدیریت واحد بازرسی آسانسور این شرکت را از ابتدا اخذ مجوز تا سال ۸۹ عهده دار بود حضور ش باعث شد که اکثر بازرسان شرکت بازرسی مهندسی ایران IEI به شرکتSGS آمدند و در ادامه راه مهندس ادیب پور از بازرسان بهستون صنعت نوین به مجموعه SGS اضافه شد. شرکت تکین کو موفق به اخذ گواهی بازرسی آسانسور در بهمن ماه سال۸ ۸ درسطح استانهای تهران، اصفهان، فارس، آذربایجان غربی شد.

قسمت هشتم: اداره کل استاندارد تهران سه بازرس را محروم کرد در سال ۸۹ رقابت ناسالم و هرج ومرج فراوانی در بازرسی آسانسور در سطح استان تهران ایجاد شد به طوری که در ارزیابی اداره کل استاندارد تهران از بازرسان ، سه بازرس آسانسور محروم شدند. دلایل محرومیت بازرسان متخلف

• در ازریابی یکی از بازرسان از سوی اداره کل استاندارد وتحقیقات صنعتی استان تهران به علت تخلف در بازرسی یک سال محروم کرد.

• محرومیت بازرس دوم: در پی گزارش شرکت SGS منبی بر تخلف بازرسش ، دومین بازرس محروم از سو ی استان تهران شد

• محرومیت سومین بازرس: دخالت در مهر فروشی شرکتهای نصاب و عدم رعایت استاندارد ۱۷۰۲۰ و عدم اصل بی طرفی در بازرسی عامل محرومیت سومین بازرس شد

. قسمت نهم : رقابت ناسالم و اینترنتی شدن بازرسی آسانسور تعدد شرکت های بازرسی که مجوز بازرسی آسانسور داشتند باعث شد که شرکتهای بازرسی آسانسور داشتند برای جذب مشتری دست به رقابت ناسالم بزنند که این موضوع باعث شد اداره کل استاندارد و تحقیقات استان برای حل این موضوع تصمیم گرفت و نظارت بیشتر کارهای بازرسی آسانسور راسا خود بازرسی آسانسور را بین شرکتهای بازرسی تقسیم تا کیفیت بازرسی نیز بالا رود. برای انجام این کار و تسریع در امور بازرسی آسانسور ثبت نام بازرسی آسانسور از تاریخ ۱۵/۱۱/۸۹ از طریق پایگاه مجازی اداره کل استاندارد اانجام می شود. پس از آن اداره استاندارد استان تهران بر اساس امکانات شرکتهای بازرسی، کارهای بازرسی بین شرکتها میکند. سایر استانهایی که نیز تقسیم کار بازرسی آسانسور انجام می دهند، استان فارس، سمنان، قزوین، آذربایجان شرقی اردبیل و البرز هستند. و بزودی هم قرار است که تقسیم کار بازرسی آسانسور بین شرکت بازرسی آسانسور در کل کشور اجرایی شود.

 


تعرفه بازرسی فنی آسانسور افزایش می یابد

بدون نظر

سامانه خبری آسانسورنیوز: در آخرین نشست کمیته فنی استاندارد در سوم اردیبهشت ماه جاری ، افزایش نرخ هزینه بازرسی فنی آسانسور به تصویب رسید.

اجرای مصوبات جلسه کمیته فنی از تاریخ ۱۵ اردیبهشت برمبنای پرداخت فیش بازرسی اول فنی آسانسور لازم الاجرا است.

براساس این گزارش ، در این نشست که با حضور کارشناس مسوول نیروی محرکه سازمان استاندارد، کارشناسان فنی ، مدیرفنی بازرسی واعضای کمیته فنی سندیکای آسانسور درمحل سندیکا برگزارشد ؛ افزایش نرخ هزینه بازرسی فنی آسانسور تصویب شد .

برپایه این گزارش ، هزینه بازرسی اول فنی آسانسور تا پنج توقف به دو میلیون و چهارصد ریال ، بازرسی دوم فنی آسانسور به یک میلیون و چهارصد و پنجاه هزار ریال و هزینه بازرسی سوم به بعد به هشتاد هزار ریال افزایش پیدا کرد. این هزینه ها بدون در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده است.

بنابراین گزارش ، همچنین برای آسانسورهایی با بیش از ۵ توقف مصوب شد که مبلغ دویست هزار ریال بابت هر طبقه اضافی به مبلغ هزینه بازرسی اول اضافه شود.

گفتنی است ، در این نشست بار دیگر برممنوعیت دریافت هرگونه هزینه اضافی شامل ایاب و ذهاب، اسکان و غیره تاکید شد و شرکت های بازرسی فنی آسانسور مانند گذشته ملزم به صدور صورت حساب با ذکر جزئیات برای هر درخواست و ثبت یک نسخه دیگر جهت نگهداری در پرونده بازرسی هستند.

منبع آسانسور نیوز


برگزاری دوره آموزشی مدیران فنی توسط سندیکا

۱ نظر

سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و صنایع وابسته

با همکاری سازمان ملی استاندارد ایران و اداره کل استاندارد استان تهران

سرفصل‌های آموزشی

  • آسانسورهای مجهز به موتورهای گیرلس (Gearless) و بدون موتورخانه (MRL)، همراه با بررسی اجمالی طراحی و نصب و نگهداری آن‌ها با رعایت ضوابط استاندارد
  • ساختار و چگونگی ایجاد حرکت در آسانسورهای کششی و محاسبات مربوط طبق ویرایش جدید استاندارد ملی
  • عناوین تغییر یافته در ویرایش جدید استاندارد ملی
  • استاندارد آسانسورهای MRL طبق ویرایش جدید
  • الزامات استانداردی آسانسورهای دارای سیم‌بکسل با قطر کمتر از ۸ میلی‌متر جهت طرح در کمیته فنی آسانسور (سازمان استاندارد)
  • سایر موارد مرتبط

مدرسان

بخش فن‌آوری‌های نوین:                          مهندس بهروز – مهندس سخاوت

بخش استاندارد (ویرایش جدید):             مهندس ذوالفقاری – مهندس عطاریان

طول دوره و تاریخ برگزاری

این دوره در ۲ روز به شرح زیر برگزار می‌شود:

روز اول:          ۱ اسفند ماه ۱۳۹۲ – ساعت ۹ الی ۱۷

روز دوم:                    ۸ اسفند ماه ۱۳۹۲ – ساعت ۹ الی ۱۷

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام دوره با دبیرخانه سندیکا به شماره ۵۰-۴۴۲۷۳۰۴۵ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

همچنین جهت پیش ثبت نام این دوره آموزشی فرم زیر را دانلود فرمایید.

دانلود فرم پیش ثبت نام

Pre_Registration_Page_1 66

 


دانلود نرم افزار طراحی و محاسبات آسانسور

۱۸۷ نظر

چند وقتی هست در دنیا صنعت آسانسور نرم افزاری بنام لیفت دیزاینر برای طراحی آسانسور ها ساخته شده  که این نرم افزار افرادی  به قیمت های گزاف  بفروش می رسانند.

و ایران آسانسور مفتخر دارد  برای جلو گیری از سئو استفاده از چنین افرادی این نرم افزار رو بصورت رایگان منتشر کند.

نرم افزار طراحی و محاسبات آسانسور ، بالابر و سیستم های لیفتینگ LIFTdesigner و CABINdesigner :
– طراحی ومحاسبه انواع آسانسور های هیدرولیک
– طراحی ومحاسبه انواع آسانسور های کششی
– قابلیت طراحی آسانسور های فاقد موتورخانه
– قابلیت نمایش نقشه در جهت های مختلف
– قابلیت طراحی و محاسبه اسانسور با موتورهای گیرلس
– امکان حذف و یا اضافه نمودن بعضی از اجزاء ترسیم نقشه
– امکان استفاده از ماکرو
– طراحی موتورخانه اسانسور کششی در پایین چاهک
– چند نمونه اسانسور از پیش طراحی شده
– کتاب الکترونیکی راهنمای نرم افزار
– نقشه کشی تمام خودکار با واردکردن حداقل اطلاعات
– نمایش سه بعدی اسانسور در تمامی زوایا با امکان چاپ
– تولید فایل نقشه با فرمت DWG
– تولید فایل نقشه با فرمت PDF
– تولید فایل محاسبه با فرمت Excel
– نمایش نقشه بصورت دو بعدی – سه بعدی و پرسپکتیو
– راهنمای خودکار در همه قسمت های برنامه
– قابلیت طراحی اسانسورهای گروهی
– قابلیت انتخاب قطعات از داخل کتابخانه نرم افزار
– نمایش سه بعدی قطعات قبل از انتخاب
– امکان طراحی اسانسور با چند ورودی

– محاسبه و طراحی آسانسور بر اساس استاندارد EN81-A17

 

http://iranelevator.ir/up/1368470578.jpg

محاسبات استاندارد و ماکرو :
– پنجره محاسبات استاندارد en81
– تبدیل نقشه ها طراحی شده به فایل Pdf
– تبدیل نقشه ها طراحی شده به فایل Dwg
– نمایش فشارهای وارده بر چاهک
– نمایش آهن کشی چاه
– تطابق آسانسور طراحی شده با استاندارد
– شیوه ها و امکانات چاپ نرم افزار
– طراحی اسانسور های گروهی
– نمایش دیوار ها در نقشه و تغییر محل نمودار
– نمایش فاصله طبقات از تراز
– نمایش خودکار جدول مشخصات نقشه
http://iranelevator.ir/up/1368437814.jpg
محاسبات آسانسورهای کششی :
– نمایش سه بعدی اسانسور بصورت کامل
– نمایش سه بعدی از نقشه های دو بعدی
– نمایش سه بعدی قطعات به صورت مجزا
– نقشه دو بعدی اسانسور
– نقشه به صورت تک نما
– نقشه به صورت اسمبلی
– طراحی موتورخانه بالای چاه
– طراحی موتور خانه پایین چاه
– طراحی اسانسور فاقد موتورخانه
– طراحی کابین با دو ورودی
– انتخاب موتور
– انتخاب درب طبقات
– انتخاب درب کابین
– انتخاب هرزگرد
– انتخاب ریل راهنما
– انتخاب سیم بکسل
– انتخاب فریم کابین
– انتخاب نوع براکت
– انتخاب شاسی (پایه)موتور
– انتخاب روشنایی داخل چاه – چراغ تونلی
– انتخاب فن داخل موتورخانه
– انتخاب دریچه تخلیه هوای موتورخانه
– انتخاب بافر
– انتخاب نردبان ته چاه
– انتخاب تراول نوع کابل
– انتخاب شاسی احضار
– انتخاب کفشک کابین
http://iranelevator.ir/up/1368441624.jpg
محاسبات آسانسورهای هیدرولیک :
– نمایش سه بعدی اسانسور بطور کامل
– نمایش سه بعدی از نقشه دو بعدی
– نمایش سه بعدی قطعات
– نقشه به صورت اسمبلی
– نقشه بصورت تک
– نقشه بصورت دو بعدی
– انتخاب سیلندر
– انتخاب جک
– نوع جک از کنار
– نوع دو جک
– نوع جک مرکز
– نوع اتصال جک غیر مستقیم
– انتخاب مخزن روغن
– انتخاب کارسلینگ
– اسانسور با کابین سه در
برای آموزش نرم افزار لطفا به این قسمت مراجعه  کلیک کنید

اجباری شدن استاندارد آسانسور در کهگیلویه

بدون نظر

محمد محمدی امروز در گفت‌وگو با یک خبرگزاری در یاسوج از اجباری بودن استاندارد آسانسورهای برقی خبر داد و افزود: کلیه سازندگان آسانسور و مالکان ساختمان‌هایی که دارای آسانسور هستند مکلف هستند قبل از راه‌اندازی و استفاده از آسانسور تاییدیه لازم را از اداره‌کل استاندارد اخذ کنند در غیر این صورت مسئولیت هر گونه حادثه احتمالی به عهده مالک ساختمان خواهد بود.

وی افزود: لازم است پیمانکاران و مالکین ساختمان‌ها هنگام انعقاد قرارداد ساخت آسانسور ضمن اطمینان از تأیید صلاحیت سازنده عبارت “مکلف بودن سازنده به اخذ تأییدیه استاندارد در زمان راه‌اندازی ” را به بندهای قرارداد اضافه کنند.

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: مطابق دستورالعمل‌های اجرایی سازمان ملی استاندارد، فروش و نصب آسانسور صرفا باید توسط شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت صورت گیرد و آسانسورهایی که توسط شرکت‌های متفرقه، نصب یا فروخته می‌شود مورد تأیید اداره‌کل استاندارد و شرکت‌های بازرسی ذی‌صلاح نیست.

محمدی با تاکید بر لزوم ایجاد اطمینان و حفاظت از شهروندان، خواستار همکاری شهرداران سراسر استان به الزام کارفرمایان به ارائه تأییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور در هنگام صدور پایان کار ساختمانی شد.


شرکت های بازرسی تأیید صلاحیت شده آسانسور در استان اردبیل به صورت نوبت بندی ارائه خدمات خواهند

بدون نظر

hبه گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان اردبیل ، جلسه ای با حضور مدیر کل استاندارد علائی و ذوالفقاریان کارشناس سازمان ملی استاندارد ایران و خانم گرامی، نماینده نظام تأیید صلاحیت ایران در خصوص بازرسی فنی در بخش آسانسور در محل اداره کل برگزار شد.
در این جلسه نماینده سازمان ملی استاندارد و نماینده نظام تأیید صلاحیت ایران اعلام کردند : تقسیم کار شرکت های بازرسی به صورت تصادفی و از طریق کامپیوتر و اینترنتی انجام گیرد.
هاشم علائی، مدیر کل استاندارد استان نیز ضمن تشریح اهمیت استانداردسازی و کنترل ایمنی و کیفیت آسانسور اعلام کرد : شرکت های بازرسی مهندسی ایران ، بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ، آذر ستاویز و پویا پرتو تبریز از جمله شرکت های همکار بازرسی هستند که در استان فعالیت می­کنند.
وی همچنین اعلام کرد : شرکت های بازرسی بایستی حتما نسبت به استقرار شعبه در استان اقدام کنند و ضمن حمایت از شرکت های بازرسی تأیید صلاحیت شده ، با نظارت کامل بر عملکرد شرکت های بازرسی و فعالیت های مربوطه از طرف اداره کل استاندارد استان اردبیل ،در صورت مشاهده هر گونه تخلف ، مراتب جهت بررسی مجدد تأیید صلاحیت شرکت متخلف به سازمان ملی استاندارد ارسال خواهد شد.